Rodzaje pomp hydraulicznych

Rodzaje pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna to proste, wydajne urządzenie, które umożliwia pracę maszyny. Istnieje kilka różnych typów, takich jak wyporowe, łopatkowe, zębate i zewnętrzne. Te typy można sklasyfikować według ich wydajności objętościowej. Te pompy mogą być głośne. Aby zredukować hałas, nowoczesne konstrukcje zawierają półbiegi i uzębienie śrubowe. Ponadto zazębiają się i rozplatają płynniej, redukując szkodliwe problemy, takie jak zmarszczki ucisku. Pompy te mają również większą trwałość, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia katastrofalnych awarii.

Pozytywne przemieszczenie
Pompa hydrauliczna wyporowa działa poprzez pulsowanie wyjściowego strumienia płynu z częstotliwością okresową. Pompa składa się z koła zębatego, wirnika i tłoków. Tłoki poruszają się cyklicznie w cylindrze pompy i zwiększają lub zmniejszają objętość roboczą. Objętość robocza pompy jest równa wielkości ciśnienia i ssania. Pompy wyporowe można rozróżnić po okresowym natężeniu przepływu pokazanym na rysunku 2.

Wiatrowskaz
Pompa hydrauliczna łopatkowa to rodzaj pompy hydraulicznej, która wykorzystuje wirnik i łopatki do zapewnienia ciśnienia i przepływu hydraulicznego. Jest zwykle stosowany w różnych układach hydraulicznych. Pompa łopatkowa ma wirnik mimośrodowo zamontowany w cylindrycznej komorze i łopatki w niej, które przepychają płyn przez przestrzenie między nimi.

Koło zębate
Pompa hydrauliczna do kół zębatych może być wykorzystywana w różnych aplikacjach. Pompy te mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne. Wewnętrzna pompa zębata nadaje się do pompowania płynów o dużej lepkości.

Przekładnia zewnętrzna
Wydajność pompy hydraulicznej z przekładnią zewnętrzną zależy od kilku zmiennych. Ważnymi czynnikami są ciśnienie i sprawność objętościowa pompy. Ciśnienie i sprawność objętościową można oszacować, obliczając przemieszczenie pompy. Na wczesnym etapie projektowania docelowe przemieszczenie pompy jest podawane jako dane ograniczające. Następnie obliczoną wyporność porównuje się z założoną sprawnością objętościową pompy.

Zawory suche
Zawory suche na pompach hydraulicznych pomagają zmniejszyć ilość oleju potrzebnego układowi hydraulicznemu, zmniejszając w ten sposób koszty paliwa i zmniejszając zmęczenie operatora. Pompy te są wyposażone w zawór nurnikowy zainstalowany w porcie wlotowym. Zawór ogranicza przepływ, gdy pompa jest wyłączona i umożliwia pełny przepływ, gdy jest włączona. Ta funkcja zmniejsza zużycie mocy i paliwa, gdy pompa nie jest używana.

Oferta naprawy pomp hydraulicznych: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>