Marta Kuśmirek

marta

Kto zakosztuje tańca, nigdy go nie zdradzi.

O mnie
Tańczyłam zanim nauczyłam się chodzić.
Prowadzone zajęcia
Balet dla dzieci, Zumba, Videoclip, High Heels.
Kwalifikacje
Absolwentka SWA w Gdynii. Aktorka, Tancerka, Choreograf, Instruktorka Zumba Fitness.

Marta Kuśmirek

     Od lat moją ogromną pasją jest taniec i ruch sceniczny. Jako aktorka czynna zawodowo wiem, jak ważna jest świadomość własnego ciała na scenie. Chciałabym móc przekazać swoją wiedzę i umiejętności młodym ludziom, którzy dopiero rozpoczynają swój rejs w tym oceanie tajemnic i niespodzianek,jakim jest świat teatru, filmu, sztuki i „showbiznesu”.

   Zajmuję się choreografią i pracuję z aktorami doszkalając ich warsztat ruchowy. Jestem absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, ale już jako młoda osoba interesowałam się tańcem. Przygodę tę zaczęłam w ognisku baletowym, gdzie przez kilka lat poznawałam tajniki tańca klasycznego, kolejnym etapem mojego rozwoju tanecznego był Zespół Pieśni i Tańca w Gdańsku, a także Klub Tańca Towarzyskiego „Fala”.

   Po ukończeniu Studium Wokalno-Aktorskiego wyjechałam do Nowego Jorku i tam miałam okazję zapoznać się z techniką Lynn Simonson w Dance Space Center, gdzie szkoliłam się u wybitnych pedagogów takich jak Jana Hicks, Diane McCarthy czy Teresa Parez. Technika Lynn oparta jest na organicznym podejściu do ruchu. Przygotowuje ciało do tańca w sposób , który jest anatomicznie inteligentny i somantycznie świadomy. Każdy człowiek jest inny i działa w ramach poszczególnych parametrów układu mięśniowo-szkieletowego. To technika, która w każdym poszukuje tego, co jest anatomicznie prawidłowe dla jego organów. Uczy samodzielnego odniesienia się do ruchu przez świadomość sensoryczną i skupia się na odczuwaniu tańca.

   Czas, który spędziłam w Nowym Jorku poświęciłam także na naukę klasyki w „Konserwatorium Klasycznym”, poznałam techniki belly dancing w „Shelter Studio” i oczywiście, jak na Broadway przystało szkoliłam step i Broadway Jazz. Korzystając z okazji trafiłam także do American Academy of Dramatic Arts – szkoły ze 125-cio letnim stażem, gdzie miałam okazję uczestniczyć w zajęciach aktorskich, które prowadzili m.in.: Wille Defoe czy Bebe Neuwirth.

Powrót do Instruktorów